Merhabalar ben Mehmet Aksın

Baya oldu Kütüphane otomasyonu C# ‘nu yapalı, geliştirmek için bir kaç ekleme yaptım ama devamını getiremedim okul, iş derken geliştiremedim. Veritabanı Olarak Microsoft Acces Kullanılmıştır. C# Uygulamasıdır.

Yapmış olduğum projemi sizlerle paylaşmak istedim umarım işinize yarar ve beğenirsiniz. Bazı hatalar ve düzeltmeler olabilir onları da size bıraktım maksat gelişmek.

Bana göre basit ve idare eden bir yazılım, her türlü her konuda kullanılabilir.

Uygulamayı indirmek için en alt kısımda bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla uzatmadan yapmış olduğum projenin resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Giriş Yapmak İçin Tc Kimlik: Mehmet   –   Şifre : 123456 Olarak Belirlenmiştir. Siz indirdikten sonra her şeyi kendi isteğinize göre ayarlayıp projeyi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

¤Kütüphane Otomasyonu C# Projesi hem üye giriş, hemde yönetici girişi olmak üzere iki giriş seçeneği vardır.

¤ Üye giriş bölümü içeriği şuanda boş ve geliştirebilir, size kalmış hayal edip yapmak.

¤ Kütüphane Otomasyonu C# Ana sayfa, Kitap Ekle, Üye Ekle, Emanet Ver, Emanet Al şeklinde 5 tane menümüz bulunmakta.

¤ Kütüphane Otomasyonu C# Kitap ekleme bölümü içeriğinde; Ekleme, Silme, Güncelleme, Bulma ve Arama Seçenekleri vardır.

¤Kütüphane Otomasyonu C# Üye ekleme bölümü içeriğinde; Ekleme, Silme, Güncelleme, Bulma ve Arama Seçenekleri vardır.

¤ Kütüphane Otomasyonu C# Emanet ver bölümü içeriğinde; Tc ile üye bilgisi çekme ve barkod kodu ile kitap bilgileri çekme mevcuttur. Bunun yanı sıra aşağıda üye ve kitapları daha kolay bulmak için arama bölümü mevcuttur. Kitap emanet verdiğinizde Stok sayısından bir kitap eksilir. Stok sistemi vardır. Stokta kitap yok ise kitap verilmez.

¤ Kütüphane Otomasyonu C# Emanet alma bölümü içeriğinde; Emanet verme, alma geçmiş bölümü silmek için emanet kodu girişi, Emanet verdiğiniz kitabı geri almak için emanet numarası ile Emanet alma girişi, Hatalı girdiğiniz veya iptal etmek istediğiniz emaneti iptal etme girişleri mevcuttur.

Bunun yanı sıra verdiğiniz emanetleri üye ismi, tc ve verdiğiniz kitap ismi ile arama seçeneği mevcuttur. Emanet aldığınız kitap stok miktarına tekrar + olarak eklenir.

Kütüphane Otomasyonu C#

Kütüphane Otomasyonu C#

 

¤ Kütüphane Otomasyonu C# Uygulamasını Aşağıda Yorum Yaparak E-posta adresiniz ile isteyebilirsiniz. Uygulamayı E-posta aracılığıyla size göndereceğim. Herkese Başarılar Kolay Gelsin.

 

Bu alana reklam verebilirsiniz!